Rzęsy&Brwi

Wiedza. Porady i praktyka

Zadbane brwi
faq

Zadbane brwi, czyli jakie?

Nawet precyzyjnie wykonany makijaż nie będzie prezentować się efektownie, jeśli brwi będą niezadbane. W dzisiejszych czasach tylko nieliczne kobiety pozwalają sobie na pełną naturalność. Stylizacja brwi wcale nie musi zajmować dużej ilości czasu, a może nieść zachwycające efekty. Ważne jest jednak to, aby była ona wykonywana systematycznie. Panie, które nie posiadają doświadczenia i nie chcą eksperymentować powinny skorzystać z usług salonu kosmetycznego. Profesjonaliści z pewnością zadbają nie tylko o brwi, ale również rzęsy, czy też dobrą kondycję skóry twarzy.

  1. Regulacja brwi

Pierwszym krokiem jest oczywiście regulacja brwi. Mogłoby się wydawać, że wystarczy jedynie sięgnąć po pęsetę lub plastry z woskiem. Nic bardziej mylnego! Niezwykle istotne jest to, aby określić, jaki kształt najlepiej pasuje do twarzy oraz typu urody. W tym celu wykonuje się tzw. geometrię. Wyznaczenie punktu początkowego, załamania, czy też końca nie jest przypadkowe. Należy wykazać się precyzją oraz rzetelnością. Mapowanie pozwala określić również optymalną grubość brwi. Sposób pozbycia się niepotrzebnych włosków zależy w dużej mierze od stylistki. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko przeprowadza się zabieg nitkowania, ponieważ zajmuje on sporo czasu.

  1. Podkreślenie brwi

Jasne włoski mogą sprawić, że brwi będą kompletnie niewidoczne. Jak postępować w takim przypadku? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podkreślić je przy użyciu cieni, pomady, czy też kredki. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe. Wiele kobiet każdego dnia maluje swoje brwi od nowa, tak aby czuć się dobrze. Atutem jest fakt, że możemy dostosowywać efekt do makijażu. Raz możemy uzyskać subtelny efekt, a innym razem postawić na wyraziste spojrzenie.

  1. Henna brwi

Henna brwi nie jest elementem obowiązkowym, jednak dzięki niej można zaoszczędzić czas, a jednocześnie podnieść poziom komfortu. Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się przez kilka tygodni, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Niezwykle istotne jest, aby dobrać odpowiedni odcień. Zbyt ciemne brwi nie prezentują się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *