Rzęsy&Brwi

Wiedza. Porady i praktyka

Jak przebiega stylizacja brwi
stylizacja

Jak przebiega stylizacja brwi?

Nie od dziś wiadomo, że starannie wystylizowane brwi stanowią oprawę twarzy. Wbrew pozorom nadanie im estetycznego wyglądu nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym. Eksperymenty „na własną rękę mogą okazać się tragiczne w skutkach. Faktem jest, że nawet najpiękniejsze rzęsy nie będą prezentować się efektownie, jeśli brwi nie zostały trafnie dopasowane do owalu twarzy. Nie można również zapomnieć o ich podkreśleniu.

  1. Tonizowanie skóry

Przed stylizacją brwi warto jest przeprowadzić tonizowanie skóry np. przy użyciu wody różanej. Dzięki temu możliwe jest dogłębne odświeżenie, a jednocześnie oczyszczenie wybranego obszaru.

  1. Peeling

Martwy naskórek utrudnia stylizację brwi. Właśnie dlatego należy go wyeliminować – skutecznym „narzędziem” może okazać się peeling gruboziarnisty. Warto podkreślić, że jest to etap obowiązkowy, jeśli planujemy hennę.

  1. Nawilżenie

Lekko podrażnioną skórę dobrze jest odżywić oraz nawilżyć. W tym celu polecane są m.in. płatki hialuronowe, które przykłada się do brwi. Oczywiście to od stylisty zależy, jakie produkty będą wykorzystywane.

  1. Wyznaczenie kształtu

Kolejnym etapem jest mapowanie oraz geometria brwi. Wyznaczenie ich kształtu jest dość skomplikowane – należy ustalić początek, koniec, a także punkt załamania. Każda twarz jest zupełnie inna, a więc wymaga indywidualnego podejścia. Korzystanie z gotowych szablonów to ogromna pomyłka.

  1. Henna brwi

Na samym początku nakłada się specjalistyczną pastę na obszar, który nie będzie farbowany. Atutem jest fakt, że posiada ona właściwości pielęgnacyjne. Ważne jest, aby kolor henny został dopasowany do typu urody. Zmywamy ją po czasie wskazanym przez producenta. Można wykorzystać do tego olej odżywczy. Pozostałości usuwamy za pomocą wody.

  1. Regulacja

Wiele osób uważa, że regulację brwi należy wykonać dopiero po nałożeniu henny. Dzięki temu doskonale widzimy, które włoski są zbędne, a zabieg trwa zdecydowanie krócej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *