Rzęsy&Brwi

Wiedza. Porady i praktyka

męskie brwi
stylizacja

Czy warto zdecydować się na stylizację męskich brwi?

Mężczyźni również marzą o tym, aby posiadać piękne brwi oraz rzęsy. Niemal każdy salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie usługi skierowane do panów. Sporą popularnością cieszy się zabieg stylizacji brwi, dzięki któremu można skutecznie je ujarzmić, a zarazem pozbyć się zbędnych włosków. Priorytetem jest to, aby osiągnąć estetyczny, a zarazem naturalny efekt. Nie trzeba więc obawiać się mocno wyrysowanego łuku, o ile tylko nie zażyczymy sobie takiej stylizacji.

Estetyczny wygląd brwi

Wielu mężczyzn posiada brwi bez konkretnego kształtu, co negatywnie wpływa na ich wizerunek. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób można skutecznie wydobyć atuty urody, a jednocześnie nie utracić charakteru. Szczególnym problemem są włoski znajdujące się pomiędzy brwiami, czy też nad łukiem. Zbyt gęste owłosienie twarzy nie dodaje męskości. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni panowie decydowali się na jego usunięcie, jednak trendy się zmieniły.

Nadanie odpowiedniego kształtu

Stylizacja męskich brwi wymaga nadania im odpowiedniego kształtu. Konieczna jest geometria, czyli wskazanie punktu początkowego, końcowego, a także załamania. Depilacja odbywa się zwykle za pomocą pęsety, jednak czasami stosuje się również wosk. Wiele zależy od obfitości owłosienia. Warto podkreślić, że linia brwi nie musi być perfekcyjnie wyrysowana. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedynie ją podkreślić. Uzyskanie naturalnego efektu zabiegu nie stanowi żadnego problemu. Na pierwszy rzut oka nie można powiedzieć, czy brwi były stylizowane.

Przycinanie włosków

Bywa tak, że ujarzmienie brwi wymaga podcięcia włosków. Jest to całkowicie bezbolesne, a więc nie trzeba obawiać się dyskomfortu. Wiadomym jest, że stylizację należy powtarzać regularnie – najczęściej raz na kilka tygodni. Wielkim plusem jest fakt, że zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Jeśli zachowamy „ciągłość”, to kolejna wizyta u kosmetyczki będzie jeszcze krótsza. Ważne jest, aby nie dopuścić do utraty formy brwi – zbyt długie przerwy nie są wskazane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *